СПІЛЬНИЙ ПРОЄКТ ДОПОМОГИ ДІТЯМ ВІД ОФІСУ ОМБУДСМАНА ТА БЛАГОДІЙНОГО ФОНДУ BGV

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в особі Омбудсмана Дмитра Лубінця спільно з Благодійним фондом BGV оголошують про старт спільної ініціативи для об’єднання зусиль, спрямованих на захист прав дітей та підтримку новонароджених. Відповідний Меморандум про співпрацю було підписано 25 листопада 2022 року.

Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

СЬОГОДНІ КОЖЕН НОВИЙ ДЕНЬ ДЛЯ ДІТЕЙ В УКРАЇНІ ДОВОДИТЬСЯ ВИБОРЮВАТИ. І НАШ ОБОВ’ЯЗОК – ШУКАТИ МОЖЛИВОСТІ ТА ОБ’ЄДНУВАТИ ЗУСИЛЛЯ ЗАРАДИ ЗАХИСТУ ТА ПІДТРИМКИ НАЙМЕНШИХ УКРАЇНЦІВ. НАША ТУРБОТА – ДОДАЄ ВІРИ ТА СВІТЛА У ПОХМУРІ ДНІ ЇХНЬОГО ДИТИНСТВА В УМОВАХ ВІЙНИ

ЩО ПЕРЕДБАЧАЄ ПЕРША ХВИЛЯ СПІВПРАЦІ?

icon-navy-10_mom_kid-preview

400 наборів допомоги
для мам та новонароджених
у Дніпропетровській області

info_aid-9-boxes

Що в наборі: одяг, засоби гігієни, пляшечки, пустушки, креми та інші дитячі товари

icon-navy-7_budget-preview

1,6 млн грн – загальний бюджет адресної допомоги у рамках першого етапу

Першим етапом співпраці Офісу омбудсмана з Благодійним фондом BGV буде адресна доставка допомоги для 400 мам та новонароджених у Дніпропетровській області, яка входить до 10 регіонів із найбільшою кількістю дітей, що постраждали від війни, а також є областю, яка прийняла найбільшу кількість ВПО.

Зусиллями команди регіональних представників Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та Міністерства соцiальної політики було складено перелік родин із дітьми, які сьогодні потребують особливої уваги та допомоги: це новонароджені у багатодітних чи малозабезпечених сім’ях. У рамках співпраці представники Офісу омбудсмана тримають прямий зв’язок із такими сім’ями та вивчають їхні потреби, щоб набори із допомогою були максимально корисними як для діток, так і для породіль.

Донорами проєкту, які надали якісні товари для мам та дітей, є німецькі партнери — dm-drogerie markt та #WeAreAllUkrainians. Логістичним партнером проєкту виступає Нова пошта. Так, 400 сімей із новонародженими дітьми отримають допомогу повністю безкоштовно, включно з доставкою.

Dm-drogerie_markt_logo.svg
waau_logo
NP_LogoBlok_Compact2_RGB-01

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини (Омбудсман України) є посадовою особою, статус якої визначається Конституцією України. Омбудсман здійснює свою діяльність незалежно від інших державних органів та посадових осіб і забезпечує парламентський контроль за додержанням конституційних прав і свобод людини і громадянина та захист прав кожного громадянина на постійній основі. З 1 липня 2022 року посаду Омбудсмана обіймає Дмитро Лубінець. Для реалізації повноважень Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини обрано 9 стрижневих напрямків діяльності за якими закріплено представників Омбудсмана, а для забезпечення діяльності створено Секретаріат. Офіс Омбудсмана розбудовує мережу у регіонах України і з 2023 року буде представлений у кожній області.

Благодійний фонд BGV був створений командою інвестиційної компанії BGV Group Management для організації допомоги Україні під час війни та відбудови країни після перемоги. Основними напрямками роботи фонду є гуманітарна допомога вразливим верствам населення, підтримка медичних закладів, а також допомога новонародженим дітям та породіллям. За 9 місяців повномасштабної війни  Фонд  спільно  з  партнерами надіслав  20 000 наборів адресної допомоги сім’ям із новонародженими дітками віком до 2-х місяців. Загальний бюджет проєкту сягнув понад 2 млн євро. Допомога була доставлена у 22 області – у 1958 населених пунктів України. Усього ж станом на початок листопада команді Фонду вдалося залучити біля 10,5 млн долларів підтримки для України – як прямого фінансування проєктів, так і товарного забезпечення.

ВАЖЛИВО: ЯК ЗАПОВНИТИ ЗАЯВКУ?

Звертаємо увагу: реєстрація на програму відбувається через представників Офіса омбудсмана. Для доступу до онлайн-форми для подачі заявки на допомогу необхідно мати індивідуальний логін та пароль. Ці дані мами і тати з Дніпропетровщини отримають від представників Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
Перелік сімей із новонародженими дітьми, які беруть участь у першій хвилі проєкту (багатодітні та малозабезпечені сім’ї), був попередньо складений Офісом омбудсмана спільно з Міністерством соціальної політики.

Команда Благодійного фонду BGV опрацьовує заявку на допомогу протягом кількох тижнів. Якщо вся вказана учасниками програми інформація коректна, фонд автоматично підтвердить заявку та надішле набір на відділення Нової пошти. В іншому разі — представники Фонду зв’яжуться з учасниками електронним листом для уточнення інформації.