Фонд BGV та Естонія запустили програму для безкоштовного протезування українців

Український благодійний фонд BGV спільно з урядом Естонії запустили і реалізовують спільну програму для безкоштовного протезування, а також реабілітації українців, які втратили кінцівки внаслідок бойових дій в Україні. Протезування українців, переважно військових, здійснюється в Таллінні на базі однієї з найсучасніших лікарень в Естонії — Ida-Tallinna Keskhaigla (Східно-Талліннська центральна клінічна лікарня). Медичний заклад є одним із найбільших в країні: до його складу входять сім клінік, а штат нараховує понад 2500 працівників.

У рамках програми пацієнтам виготовляють та встановлюють надсучасні біонічні електронні протези, які регулюються індивідуально під потреби конкретного користувача, що забезпечує повну симетрію і природність ходи (при протезуванні нижніх кінцівок). Такі протези обладнані амортизаторами та низкою рухомих елементів для підвищеної фізичної активності, а також мають спеціальний мобільний додаток, який дає можливість перемикатися з ходьби на різноманітні спортивні режими, забезпечуючи таким чином високий комфорт використання і рівень рухової активності. Вартість одного такого протезу сягає 70-80 тисяч євро.

«Для нас дуже важливо допомагати та підтримувати Україну. У співпраці з українцями ми розпочали наш проєкт для надання послуг із реабілітації та протезування українців, які втратили кінцівки через травми. І наразі ми вже працюємо над наступними проєктами, щоб розширити масштаби співпраці з Україною», — наголосила віце-канцлерка з питань охорони здоров’я Міністерства соціальної політики Естонії доктор Хейді Аласеп.

У рамках програми від Благодійного фонду BGV та уряду Естонії протези вже отримали два українці, які у березні повернулися з Естонії в Україну і продовжують реабілітацію на базі вітчизняних медичних закладів. Першими учасниками програми стали Тарас Винарчик, аеророзвідник 15-ої окремої бригади артилерійської розвідки, який втратив ногу у серпні під час виконання завдання з корегування артилерії за допомогою БпЛА; та Олександр Горохівський з Чернігівської області, який втратив кінцівку під час облоги Чернігова, отримавши вогнепальне поранення з ускладненням.

Для українців протезування у рамках програми є повністю безкоштовним: виготовлення, встановлення, реабілітація в Східно-Талліннській центральній лікарні та логістичні витрати беруть на себе ініціатори проєкту. До кінця року партнери у співпраці планують організувати протезування для 20 українських військових та цивільних, які втратили кінцівки внаслідок повномасштабного російського вторгнення.

Довідково:

Протягом минулого року Естонія докладає максимум зусиль для надання всебічної підтримки Україні. Країна підтримала Україну політично, економічно та військово, продовжує надавати важливу гуманітарну допомогу, а також розпочала низку робіт у рамках відбудови України. Естонія активно допомагає українським біженцям, пропонуючи соціальний захист та широкий спектр медичних послуг.

Поточний проєкт із реабілітації військових ініційовано Міністерством соціальної політики Естонії у співпраці з Силами оборони Естонії та Східно-Талліннською центральною клінічною лікарнею. Загалом Естонія у сфері реабілітації реалізовує різноманітні проєкти у співпраці з Україною з 2014 року.

Благодійний фонд BGV (BGV Charity Fund) заснований українським бізнесменом та меценатом Геннадієм Буткевичем для організації допомоги Україні під час війни та відбудови країни після перемоги. Фонд займається пошуком, закупівлею, юридичним супроводом і організацією доставки гуманітарної допомоги в Україну для тих, хто цього потребує — для дітей, вразливих верств населення, військових, для медичних закладів та волонтерських організацій. Фонд працює на захист, відновлення та розвиток України. Партнери фонду BGV — це відповідальний бізнес як із України, так і з усієї Європи: благодійна організація співпрацює з компаніями у Німеччині, Італії, Естонії, Австрії, Польщі, Румунії тощо. За рік широкомасштабної війни в Україні Благодійний фонд BGV доставив із Європи понад 300 вантажівок гуманітарної допомоги. Це майже 6000 тонн товарів, комерційна вартість який сягає понад 300 млн грн. Усього ж станом на сьогодні Фондом вже залучено біля 10,5 млн доларів підтримки для України – як прямого фінансування, так і товарного забезпечення. Гуманітарні проєкти фонду покривають 23 області України. Понад 250 установ та організацій в Україні отримали гуманітарний вантаж, який доставила з Європи команда BGV.