Офіс Омбудсмана та Благодійний фонд BGV роздадуть додаткові 1500 наборів для новонароджених

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини разом із Благодійним фондом BGV оголошують про старт другої хвилі спільної ініціативи для підтримки новонароджених в Україні. У рамках проєкту організації передадуть  сім’ям із новонародженими 1500 наборів із найнеобхіднішими дитячими товарами — одягом, підгузками, засобами гігієни, догляду за шкірою, іграшками та іншим. Адресна допомога у рамках другої хвилі проєкту буде передана малюкам у Харківській, Одеській та Дніпропетровській областях.

Донорами проєкту, які надали товари для мам та дітей, є німецькі партнери — dm-drogerie markt та #WeAreAllUkrainians, а також корпорація «Біосфера». Логістичним партнером проєкту виступає Нова пошта. Так, 1500 сімей із новонародженими малюками отримають допомогу повністю безкоштовно, включно з доставкою.

«Ми направляємо ці набори тим породіллям та молодим сім’ям з новонародженими, які потребують допомоги у ці складні часи. Впевнені, що така допомога стане у пригоді та закриє питання у засобах першої необхідності для діток. Ми повинні триматися поряд і підтримувати тих, хто цього потребує найбільше. Особливо наше підростаюче покоління», — коментує Уповноважений Верховної Раді України з прав людини Дмитро Лубінець.

Попередньо зусиллями команди регіональних представників Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та Міністерства соціального захисту було складено перелік родин із дітьми, які сьогодні потребують допомоги — це новонароджені у багатодітних, малозабезпечених сім’ях, а також ВПО у Харківській, Одеській та Дніпропетровській областях. Надалі для цих сімей реєстрація на програму відбувається через представників Офісу Омбудсмана.

Нагадаємо, восени минулого року Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини разом із Благодійним фондом BGV оголосили про старт спільної ініціативи для об’єднання зусиль, спрямованих на захист прав дітей та підтримку новонароджених. Відповідний Меморандум про співпрацю був підписаний 25 листопада 2022 року. Першим етапом проєкту було надання адресної допомоги для 400 сімей із новонародженими у Дніпропетровській області, яка входить до регіонів із найбільшою кількістю дітей, що постраждали від війни, а також є однією з областей із найбільшою кількістю переміщених осіб.

Довідково:

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини (Омбудсман України) — є посадовою особою, статус якої визначається Конституцією України. Омбудсман здійснює свою діяльність незалежно від інших державних органів та посадових осіб і забезпечує парламентський контроль за додержанням конституційних прав і свобод людини і громадянина та захист прав кожного громадянина на постійній основі. З 1 липня 2022 року посаду Омбудсмана обіймає Дмитро Лубінець. Для реалізації повноважень Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини обрано 9 стрижневих напрямків діяльності за якими закріплено представників Омбудсмана, а для забезпечення діяльності створено Секретаріат. Офіс Омбудсмана розбудовує мережу у регіонах України і з 2023 року буде представлений у кожній області.

Благодійний фонд BGV був створений командою інвестиційної компанії BGV Group Management для організації допомоги Україні під час війни та відбудови країни після перемоги. Основними напрямами роботи фонду є гуманітарна допомога вразливим верствам населення, підтримка медичних закладів, а також допомога новонародженим дітям та породіллям. За рік повномасштабної війни Фонд спільно з партнерами надіслав майже 30 000 наборів адресної допомоги сім’ям із новонародженими дітками віком до 2-х місяців. Загальний бюджет проєкту сягнув 3 млн євро. Допомога була доставлена у 23 області — у 2469 населених пунктів України. Усього ж команді Фонду вдалося вже залучити біля 10,5 млн доларів підтримки для України — як прямого фінансування проєктів, так і товарного забезпечення.